Uwielbiam, kiedy w mojej kuchni rządzą sezonowe owoce i warzywa. Wtedy wiem, że mogę dostarczyć sobie najwięcej witamin i czerpać z nich jak najwięcej. Jesienią uwielbiam przygotowywać risotto z grzybami. Wtedy cała kuchnia pachnie lasem. Lato to czas, gdy w mojej kuchni najczęściej serwuję koktajle. Maliny, truskawki są idealną bazą do pysznych letnich śniadań. W kuchni stawiam na sezonowość i różnorodność. Dlatego sięgnęłam po książkę wspaniałej Kasi Kędzior, która podobnie jak ja ceni sobie świeżość i jakość produktu. Książka Slow Wege to źródło inspiracji kuchnią wegetariańską. Kasia zarażą miłością To do zwierzą, świata i do przyrody.

O czym jest książka Slowe west wege?

Kuchnia wegeteriańska nie musi być nudna. Dostępność sezonowych warzyw i owoców jest tak różnorodna, że wystarczy odrobina chęci i można wyczarować pyszne i zdrowe danie. A kiedy brakuje pomysłów na stworzenie szybkiego dania warto zainspirować się dostępnymi przepisami. I tu z pomocą przychodzi Kasia Kędzior ze swoją wspaniałą książką.

W książce podoba mi się to, że przy każdym przepisie czytelnik znajdzie informacje dotyczące sposobu obróbki (gotowanie ,pieczenie, smażenie i surowe) Umieszczone ikonki przy przepisie informują czytelnika, że danie jest bez laktozy lub bez glutenu. Zaznaczone pory roku podpowiadają, kiedy najlepiej przygotować danie.

Książka została podzielona na dwa rozdziały. W pierwszej części książki umieszczone są przepisy na ponad 100 dań. Są to przepisy na śniadania, obiady, kolacje, na słodko, do słoika, gotowanie z resztek oraz rozdział “Nie kupuj”.

W drugiej części książki Kasia zabiera czytelnika w podróż po swoim osobistym świecie. Czytając te wszystkie historie  niesamowicie się odprężałam. Z kubkiem gorącej herbaty czułam się tak jakbym wędrowała szklakami Potoczku- malowniczego miasteczka w Sudetach. Piękne fotografie tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że muszę kiedyś tam pojechać.

Książka jest bogatym źródłem inspiracji. Można nie tylko odtwarzać przepisy, ale również tworzyć nowe. Lektura jest pięknie wydana. Bardzo polecam.

Oprawa: Twarda

Autor: Katarzyna Kędzior

Wydawnictwo: Babaryba