Książki to najlepszy prezent pod choinkę, jaki możemy podarować dziecku. Wspólne czytanie, a później rozmowy, wymieniania się spostrzeżeniami na temat przeczytanej lektury, to najpiękniejszy czas jaki rodzic może podarować swojemu dziecku. Przygotowałam prezentownik 3 najlepszych książek pod choinkę dla dzieci.

Książki dla dzieci

Cały świat jest cudem- Iris Gottlieb

Czyli ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody. To doskonała książka dla małych odkrywców kochających zadawać trudne pytania. Przewodnik opisany jest w sposób bardzo przystępny, a zamieszczone w nim ilustracje nie są banalne, stwierdziłabym, że dopracowane są do perfekcji. Pełna humoru omawiająca między innymi zagadnienia z zakresu anatomii, genetyki, mikrobiologi, a nawet astronomii. Doskonale sprawdzi się jako prezent dla małego bystrzaka. Twarda oprawa, polecam dla dzieci od 6 lat.

Cały świat jest cudem 768x1024 - KSIĄŻKI DLA DZIECI POD CHOINKĘ  6-12 lat

Znikające królestwo – Millie Marotta

Millie Marott miłośniczka przyrody, kochająca każde małe stworzenie oprowadza czytelnika po królestwie zagrożonych zwierząt. Książka jest przede wszystkim przepięknie wydana, przedstawione w niej ryciny koją oczy, a pięknie opisane krótkie teksty zmuszają do refleksji. Uważam, że jest to znakomita pozycja do wspólnego czytania, a później długich rozmów i zastanowienia się nad tym jak pomóc przetrwać zagrożonym gatunkom. W przewodniku zostało opisane ponad 40 narażonych zwierząt, większość muszę przyznać w ogóle nie była mi znana. To książka w twardej oprawie odpowiednia dla dzieci od 6 lat.

Książki dla dzieci na prezent 768x1024 - KSIĄŻKI DLA DZIECI POD CHOINKĘ  6-12 lat

Niezwykła księga owadów- Bart Rossel i Medy Oberendoff

Fascynujący przewodnik po świecie owadów, wydany w dużym formacie, dzięki czemu książkę bardzo przyjemnie i przejrzycie się czyta. W środku olbrzymie rysunki insektów, które są bardzo realistyczne, a co za tym idzie czasem straszne 🙂 Ten kto boi się małych owadów niech ma się na baczności 🙂 Książka podzielona na 7 rozdziałów, w pierwszym dokładnie opisana konstrukcja czyli kształt i rozmiar owadów, cała reszta to niezwykła encyklopedia wybranych małych stworzeń, które nie zawsze niosą za sobą szkody. Zabawna, z pięknymi rycinami polecam dla dzieci od 7 lat.

Książki dla dzieci na prezent 2 - KSIĄŻKI DLA DZIECI POD CHOINKĘ  6-12 lat