W życiu każdego dziecka pojawia się etap niechęci do dzielenia się swoimi rzeczami. Często takie zachowania możemy zaobserwować w piaskownicy. Kiedy to mały właściciel foremek, zgarnia wszystkie zabawki w obawie, że ktoś będzie się nimi bawił. Nieraz słyszymy wtedy przykre słowa skierowane w stronę naszego dziecka. A rodzic często ma wyrzuty, że nie potrafi nauczyć maluszka dzielenia się z innymi. Uważam, że dobrze jest porozmawiać z dzieckiem o tym, że fajnie jest dzielić się z innymi. Ponieważ można miło i radośnie spędzić razem czas. Oczywiście w poszanowaniu praw małego człowieka. Bowiem nie każde dziecko jest gotowe, by zaufać i dać do zabawy swoją ulubioną zabawkę. Na to potrzebny jest czas.

O czym jest książka Czy umiem się dzielić?

Czy umiem się dzielić. To kolejna część przygód dwójki przyjaciół. Uroczego słonia Leona i świnki Malinki.

Ta historia zaczyna się bardzo niewinnie. Kiedy Leona zauważa budkę z lodami, nachodzi go wielka ochota na jedną porcję ulubionych lodów. Zanim zdąży ich posmakować przypomina sobie o swojej przyjaciółce Malince. W jego głowie toczy się dialog. Czy zjeść lody w samotności? Czy może podzielić się z przyjaciółką?

Jego serce jest tak rozdarte, zanim zdąży podjąć decyzję lody się roztapiają…. I tu nie będę zdradzała, co wydarzyło się dalej. Dopowiem tylko, że historia może być dobrą lekcją w podejmowaniu szybkich konkretnych decyzji.

Książka “Czy umiem się dzielić” napisana jest prostym zabawnym językiem. Mali czytelnicy z wielką ciekawością wyczekują przygód Leona i Malinki. Często sami porównują się do bohaterów i potrafią samodzielnie wyciągnąć wnioski z lektury.

Bardzo polecam całą serię przygód Leona I Malinki. Ponieważ autor książki Mo Willems w subtelny sposób obrazuje problemy z jakimi mierzą się dzieci. To doskonała lektura dla całej rodziny.

Autor: Mo Willems

Oprawa: Twarda

Wydawnictwo: Babaryba