PYSZNIE I ZDROWO

CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI

CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI

Przeglądam moją domową biblioteczkę i widzę kilka pozycji książkowych, na których znajduję słowo chleb. Są to wyjątkowe książki ponieważ dzięki nim dzisiaj potrafię upiec najpyszniejsze bochenki chleba. Gdybym miała wybrać i polecić jedną z nich byłaby to bez wątpienia książka Elizy. Na kartkach książki “Chleb i okruszki” znajdziesz odpowiedź na każde pytanie związane z wyrobem domowego pieczywa. Zrobisz swój pierwszy zakwas i upieczesz najpyszniejszą chałkę.

W moim rodzinnym domu pieczenie chleba jest czymś naturalnym. Mój tata na szafce w kuchni ma kilka rodzajów zakwasu. Dokarmia je, pielęgnuje i robi z nich prawdziwą ucztę dla podniebienia. Uwielbiam obserwować tatę wyrabiającego puszyste ciasto. Jego dłonie formują najpiękniejsze bochenki chleba.

Eliza Morawska Kmita  1024x683 - CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI

Co znajdziesz w środku książki Chleb i okruszki?

Zacznę od strony wizualnej. Książka wydana jest przepięknie! Wspaniałe naturalne zdjęcia od razu zachęcają do wypróbowania każdego przepisu. Okładka jest minimalistyczna w grubej oprawie i uwaga są kolorowe sznureczki dzięki którym można zaznaczać swoje ulubione przepisy. Jest to fantastyczna sprawa!

Książka rozpoczyna się piękną historią Elizy, która opowiada o swoich początkach domowego piekarza 🙂 Bo jak sama autorka pisze “Chodzi o to, żeby po prostu piec dobry chleb. Taki, który nam najbardziej smakuje i nie jest kompromisem.”

W książce znajdziesz 45 przepisów na wypieki drożdżowe i na zakwasie. Nie martw się znajdziesz również przepis krok po kroku jak wyhodować swój zakwas, który będzie podstawą wielu wypieków.

Eliza w prosty sposób tłumaczy jak zrobić podstawowy chleb na zakwasie. Dołączone są również fotografię dzięki którym będzie Ci łatwiej zrozumieć technikę składania chleba. Uwierz mi, że jeśli upieczesz swój pierwszy chleb, to nie będziesz mógł doczekać się kolejnego razu. Pieczenie chleba uzależnia, ale to piękne uzależnienie.

Oprócz tradycyjnych wyrobów na zakwasie w książce znajdziesz receptury na drożdżowe wypieki. Na przykład na przepyszne kardamonowe róże z cynamonem, które możesz spakować do pracy i delektować się smakiem przy kawie. Lub na wyśmienitą chałkę, która swoim zapachem przywoła wszystkich domowników do kuchni 🙂

Książka Liski jest wyjątkowa. Ciepła, napisana w pięknym prostym językiem. Jestem przekonana, że kiedy spróbujesz samodzielnie upiec swój pierwszy chleb będziesz z dumą testował kolejne przepisy.

Chleb i okruchy to wyjątkowy prezent, który możesz podarować sobie lub bliskiej osobie. Możecie wspólnie odkrywać tajniki wypieków. Zapraszać najbliższych i dzielić się tym co jest najlepsze, czyli domowym jedzeniem.

chleb i okruszki recenzja ksiazki 1 768x1024 - CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI

Recenzja ksiazki chleb i okruszki 768x1024 - CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI

Packshot  Chleb i okruszki  2 1024x780 - CHLEB I OKRUSZKI- RECENZJA KSIĄŻKI