Artykuł sponsorowany

Przegląd roślin egzotycznych idealnych na balkon

Przegląd roślin egzotycznych idealnych na balkon

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, coraz więcej osób pragnie uczynić swój balkon miejscem relaksu i wypoczynku. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie roślin egzotycznych, które wprowadzą do naszego otoczenia niepowtarzalną atmosferę. W poniższym artykule przedstawiamy przegląd roślin egzotycznych idealnych na balkon oraz wskazówki dotyczące ich uprawy.

Rośliny egzotyczne odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Pierwszym krokiem do stworzenia egzotycznej atmosfery na balkonie jest wybór odpowiednich roślin, które będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W Polsce warto zwrócić uwagę na takie gatunki jak oleander, cytryna czy trawa cytrynowa. Oleander to piękna, kwitnąca roślina, która świetnie radzi sobie zarówno w pełnym słońcu, jak i w cieniu. Cytryna to kolejny gatunek odporny na zmiany temperatury, a jej aromatyczne owoce dodadzą uroku naszemu balkonowi. Trawa cytrynowa to z kolei doskonała opcja dla tych, którzy pragną wprowadzić do swojego otoczenia przyjemny, cytrusowy zapach.

Egzotyczne pnącza idealne na balkon

Pnącza to doskonały sposób na urozmaicenie wyglądu naszego balkonu. Wśród roślin egzotycznych ze szkółki drzew warto zwrócić uwagę na passiflorę, czyli roślinę z rodziny męczennicowatych, która zachwyca swoimi niezwykłymi kwiatami i szybkim wzrostem. Inne popularne pnącza to ipomea, zwana również dzwonkiem hiszpańskim, oraz kobeę, która charakteryzuje się pięknymi, fioletowymi kwiatami. Wszystkie te rośliny są łatwe w uprawie i mogą być prowadzone zarówno wzdłuż balustrad, jak i na specjalnych konstrukcjach.

Egzotyczne rośliny doniczkowe na balkon

Rośliny doniczkowe to kolejny sposób na wprowadzenie egzotycznej atmosfery na nasz balkon. Warto zainwestować w takie gatunki jak dracena, palma areka czy filodendron. Dracena to roślina o wyjątkowo dekoracyjnych liściach, które mogą przybierać różne odcienie zieleni. Palma areka to z kolei klasyczna roślina egzotyczna, która wprowadzi do naszego otoczenia wakacyjny klimat. Filodendron to natomiast roślina o dużych, efektownych liściach, która doskonale sprawdzi się jako ozdoba na balkonie.