Artykuł sponsorowany

Pijalnia Wód Mineralnych w Polanicy-Zdroju - dlaczego warto ją odwiedzić?

Pijalnia Wód Mineralnych w Polanicy-Zdroju - dlaczego warto ją odwiedzić?

Polanica-Zdrój to jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk, które przyciąga turystów nie tylko ze względu na swoje lecznicze właściwości, ale także piękne krajobrazy i bogatą ofertę turystyczną. Jednym z najważniejszych miejsc w Polanicy jest Pijalnia Wód Mineralnych, która stanowi serce kurortu. Warto odwiedzić to miejsce, aby poznać historię uzdrowiska, skorzystać z dobrodziejstw wód mineralnych oraz spędzić miło czas na spacerach po malowniczych alejkach. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto odwiedzić Pijalnię Wód Mineralnych w Polanicy-Zdroju i jakie atrakcje czekają na turystów.

Historia i architektura Pijalni Wód Mineralnych

Pijalnia Wód Mineralnych w Polanicy-Zdroju została wybudowana w 1926 roku i do dziś zachwyca swoją secesyjną architekturą oraz pięknym otoczeniem. Budynek został zaprojektowany przez znanego architekta Adolfa Szyszko-Böhma, który stworzył również wiele innych budowli w uzdrowisku. Pijalnia jest usytuowana przy głównym deptaku, otoczona przez malowniczy park zdrojowy, co sprawia, że jest doskonałym miejscem na spacer i relaks. Wewnątrz budynku znajduje się bogato zdobiona sala, w której można podziwiać oryginalne freski oraz unikalne witraże.

Lecznicze właściwości wód mineralnych

Polanica-Zdrój słynie przede wszystkim z leczniczych wód mineralnych, które są wykorzystywane w leczeniu różnych schorzeń. W Pijalni Wód Mineralnych można skosztować trzech rodzajów wód – "Wielka Pieniawa", "Mała Pieniawa" i "Jan". Każda z nich posiada inne właściwości lecznicze, dzięki czemu mogą być stosowane w terapii schorzeń układu pokarmowego, moczowego, oddechowego czy krążenia. Warto pamiętać, że korzystanie z wód mineralnych powinno odbywać się pod kontrolą lekarza specjalisty, który dobierze odpowiednią dla pacjenta kurację.

Willa Storczyk - komfortowy nocleg w Polanicy-Zdroju

Jeśli planujesz wizytę w Polanicy-Zdroju, warto zarezerwować nocleg w Willi Storczyk, która oferuje wygodne pokoje dla turystów. Willa położona jest w spokojnej części miasta, zaledwie kilka minut spacerem od Pijalni Wód Mineralnych oraz Parku Zdrojowego. Willa Storczyk to także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ na terenie obiektu znajduje się ogród, w którym można spędzić miło czas. Dodatkowo, Willa Storczyk oferuje smaczne domowe posiłki oraz miłą i pomocną obsługę, co sprawia, że każdy turysta poczuje się tutaj jak w domu.