Artykuł sponsorowany

Na czym polega zabieg uzupełniania włosów?

Na czym polega zabieg uzupełniania włosów?

Uzupełnianie włosów to nowoczesna metoda, która pozwala na zagęszczenie cienkich, osłabionych lub wypadających włosów. Jest to nieinwazyjny zabieg, który może być stosowany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki niemu można uzyskać naturalny efekt gęstych, zdrowych i mocnych włosów, bez konieczności przeprowadzania drogich i bolesnych operacji przeszczepu włosów. Uzupełnienie włosów może być stosowane na różnych etapach utraty włosów oraz w przypadku różnych przyczyn ich wypadania, takich jak łysienie androgenowe, choroby skóry głowy czy efekty uboczne leków. 

Jak przebiega zabieg uzupełniania włosów?

Zabieg uzupełniania włosów polega na przytwierdzeniu do naturalnych pasm specjalnych warstw z włosami o podobnej strukturze i kolorze. Warstwy te są wykonane z materiału imitującego naskórek, dzięki czemu są niewyczuwalne na skórze głowy. Proces ten jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry ani włosów. W zależności od potrzeb pacjenta, uzupełnienie może obejmować tylko wybrane partie głowy lub całą powierzchnię. Po zabiegu włosy można swobodnie czesać, stylizować i myć, tak jak naturalne pasma. 

Jakie są efekty uzupełniania włosów?

Efekty uzupełniania włosów są widoczne od razu po zabiegu. Włosy stają się gęstsze, pełniejsze i zdrowsze, co przekłada się na poprawę wyglądu oraz samopoczucie pacjentów. Dodatkowo, uzupełnienie włosów może pomóc w ukryciu ewentualnych blizn czy przebarwień na skórze głowy. Zabieg ten jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną zmienić fryzurę bez konieczności czekania na naturalny wzrost włosów. Warto dodać, że efekty uzupełniania włosów utrzymują się przez długi czas – nawet do kilku lat. 

Czy zabieg uzupełniania włosów jest bezpieczny?

Uzupełnianie włosów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym. Nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry głowy ani naturalnych włosów, a także nie naraża pacjenta na ryzyko związane z zakażeniami czy odrzuceniem przeszczepu. Ponadto, dzięki zastosowaniu materiału imitującego naskórek, warstwy z włosami są niewyczuwalne na skórze głowy, co eliminuje ryzyko podrażnień czy uczuleń. Warto jednak pamiętać, że zabieg uzupełniania włosów powinien być przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę, który dokładnie dobierze kolor i strukturę dodatkowych włosów oraz zastosuje odpowiednią technikę ich mocowania.