Artykuł sponsorowany

Na czym polega metoda Femtolasik?

Na czym polega metoda Femtolasik?

Coraz więcej osób z wadami wzroku decyduje się na zabiegi mające na celu poprawę jakości ich życia. Jedną z najbardziej zaawansowanych i skutecznych metod korekcji wzroku jest Femtolasik - innowacyjna technika, która pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się okularów czy soczewek kontaktowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, omawiając jego zalety, przebieg zabiegu oraz możliwe efekty uboczne.

Zalety metody Femtolasik

Femtolasik to metoda laserowej korekcji wzroku, która w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Jej główną zaletą jest zastosowanie lasera femtosekundowego, który pozwala na precyzyjne i kontrolowane oddziaływanie na rogówkę. Dzięki temu zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjne metody, takie jak LASIK czy LASEK. Ponadto Femtolasik charakteryzuje się krótkim czasem rekonwalescencji - już po kilku dniach pacjent może cieszyć się poprawionym wzrokiem. Warto również dodać, że metoda ta pozwala na korekcję większości wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Jeśli chodzi o metodę Femtolasik, Kraków jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Evita.

Przebieg zabiegu

Zabieg korekcji wzroku metodą Femtolasik trwa zaledwie kilka minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na początek lekarz dokładnie bada pacjenta, aby określić zakres korekcji oraz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie, za pomocą lasera femtosekundowego, tworzy precyzyjny, cienki płatek rogówki, który zostaje odsunięty na bok. W kolejnym etapie lekarz koryguje kształt rogówki za pomocą lasera excimerowego, co pozwala na skierowanie promienia świetlnego na siatkówkę w odpowiedni sposób. Na koniec płatek rogówki zostaje przyłożony z powrotem na swoje miejsce, gdzie samoczynnie się goi.

Możliwe efekty uboczne

Mimo że metoda Femtolasik jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych technik korekcji wzroku, to jednak jak każdy zabieg medyczny, może wiązać się z pewnymi ryzykami. Do najczęstszych efektów ubocznych należą suchość oka, uczucie dyskomfortu czy światłowstręt. Zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie po kilku dniach lub tygodniach. W rzadkich przypadkach może dojść do powikłań, takich jak infekcje czy uszkodzenie rogówki. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą oraz wybrać renomowaną klinikę, która gwarantuje wysoki standard usług.