Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę, zamawiając podkoszulki z nadrukiem?

Na co zwrócić uwagę, zamawiając podkoszulki z nadrukiem?

Podkoszulki z nadrukiem to świetny sposób na promowanie swojej firmy, wydarzenia czy nawet przekazanie oryginalnego prezentu. Warto jednak pamiętać, że nie każdy producent oferuje wysoką jakość wykonania i trwałość nadruku. W niniejszym artykule przedstawiamy trzy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zamawianiu podkoszulek z nadrukiem, tzn. materiał, technikę druku oraz rodzaj grafiki.

Czym kierować się przy wyborze podkoszulek z nadrukiem?

Wybierając podkoszulki z nadrukiem, warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane. Najpopularniejsze są te wykonane z bawełny, która jest miękka, wygodna i przewiewna. Bawełna o wyższej gramaturze zapewnia większą trwałość i lepsze utrzymanie kształtu podczas noszenia oraz prania. Alternatywą dla bawełny są podkoszulki wykonane z mieszanki bawełny i poliestru, które łączą zalety obu tych materiałów, są lekkie, wytrzymałe i szybkoschnące. Warto również sprawdzić, czy materiał posiada certyfikaty jakości, takie jak Oeko-Tex czy GOTS, gwarantujące brak szkodliwych substancji chemicznych.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest technika druku stosowana przez producenta. Na rynku dostępne są różne metody, takie jak sitodruk, druk cyfrowy DTG (Direct to Garment) czy termotransfer. Sitodruk to najbardziej tradycyjna i trwała metoda, która pozwala na uzyskanie żywych i intensywnych kolorów. Druk DTG umożliwia natomiast realizację bardziej skomplikowanych projektów z wieloma kolorami i gradientami, ale może być mniej trwały niż sitodruk. Termotransfer to technika polegająca na przenoszeniu grafiki na tkaninę za pomocą wysokiej temperatury, która sprawdza się przy mniejszych ilościach zamówień.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem jest rodzaj grafiki, który chcemy umieścić na podkoszulce z nadrukiem. Warto zadbać o wysoką jakość pliku graficznego, najlepiej wektorowego, aby uniknąć rozmycia czy zniekształceń obrazu. Zaleca się również uwzględnienie ograniczeń technologicznych wybranej metody druku oraz konsultację z producentem w celu uzyskania optymalnych efektów. Warto pamiętać, że nadruk może być umieszczony w różnych miejscach podkoszulki, takich jak przód, tył czy rękawy, co pozwala na większą swobodę w kreowaniu projektu.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, można znaleźć producenta oferującego wysoką jakość podkoszulek z nadrukiem, które będą trwałe i spełnią oczekiwania. Pamiętajmy jednak, że warto również porównać ceny i terminy realizacji zamówienia, aby znaleźć najlepszą ofertę na rynku.