Artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednie gatunki dużych drzew w szkółce i zapewnić im dobry wzrost?

Jak wybrać odpowiednie gatunki dużych drzew w szkółce i zapewnić im dobry wzrost?

Szkółka dużych drzew to miejsce, gdzie hodowane są młode drzewa o dużej wysokości, które mają być przesadzone na tereny zielone w miastach, parkach czy prywatnych ogrodach. W Polsce coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z posiadania dużych drzew na swojej posesji, a także z ich wpływu na poprawę jakości życia w miastach. Dlatego też szkółki drzew zyskują na popularności i coraz więcej osób decyduje się na zakup młodych drzew do swojego ogrodu.

Wybór odpowiednich gatunków drzew

W szkółkach dużych drzew można znaleźć szeroką gamę gatunków, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych. Przy wyborze odpowiedniego drzewa warto zwrócić uwagę na jego wymagania glebowe, klimatyczne oraz przestrzenne. W Polsce często wybierane są takie gatunki jak dąb szypułkowy, buk zwyczajny czy lipa drobnolistna. Warto również rozważyć posadzenie drzew owocowych, takich jak jabłoń czy grusza, które oprócz walorów estetycznych dostarczą również smacznych owoców.

Zakup i transport drzew

Zakup dużych drzew może być doskonałą inwestycją dla osób pragnących szybko zmienić wygląd swojego ogrodu lub terenu zielonego. Warto jednak pamiętać, że zakup takiego drzewa wiąże się z koniecznością jego transportu oraz właściwego posadzenia. W przypadku dużych drzew transport może być trudniejszy, dlatego warto zwrócić się do specjalistycznych firm, które zajmują się przewozem roślin na dużą skalę. Ważne jest również, aby drzewo zostało posadzone w odpowiednich warunkach, co zapewni mu zdrowy rozwój i długowieczność.

Pielęgnacja i przycinanie drzew

Duże drzewa wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły zdrowo rosnąć i cieszyć oko swoim wyglądem. Wśród najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych można wymienić przycinanie gałęzi oraz korzeni, które pozwala na utrzymanie równowagi między koroną a systemem korzeniowym. Przycinanie drzew powinno być wykonywane przez specjalistów, którzy mają odpowiedni sprzęt i wiedzę na temat technik cięcia. Dzięki temu drzewa będą mogły rozwijać się prawidłowo i nie ulegną uszkodzeniu.

Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Duże drzewa są narażone na ataki różnych szkodników oraz chorób, które mogą poważnie osłabić jeśli nie zniszczyć jeśli nie zostaną odpowiednio zwalczone. Warto regularnie kontrolować stan drzew i w razie potrzeby zastosować odpowiednie środki ochrony roślin. W przypadku dużych drzew warto również skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, jakie działania podjąć w celu ochrony drzewa przed chorobami czy szkodnikami.