Artykuł sponsorowany

Co zrobić, gdy pies stresuje się wizytą u psiego fryzjera?

Co zrobić, gdy pies stresuje się wizytą u psiego fryzjera?

Wizyta u psiego fryzjera może być stresującym doświadczeniem zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Jednak odpowiednie przygotowanie i stosowanie kilku prostych technik może pomóc w zmniejszeniu stresu i uczynić wizytę bardziej przyjemną dla wszystkich. W tym artykule przedstawiamy trzy kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę, aby ułatwić swojemu pupilowi wizytę u psiego fryzjera. 

Jak przygotować psa do wizyty u psiego fryzjera? 

Przed umówieniem wizyty u psiego fryzjera warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie swojego pupila. Przede wszystkim należy nauczyć psa, że dotyk i manipulacja jego ciałem są czymś normalnym i przyjemnym. Regularne szczotkowanie sierści, sprawdzanie uszu czy obcinanie pazurków to doskonałe okazje do oswojenia psa z różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Warto również pomyśleć o wyborze odpowiedniego salonu dla swojego czworonoga - najlepiej wybrać miejsce, które ma dobre opinie i jest polecane przez innych właścicieli psów. Ważne jest też, aby przed wizytą upewnić się, że pies jest zdrowy i nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. 

Przed pierwszą wizytą u psiego fryzjera w Ożarowie Mazowieckim warto poświęcić czas na to, aby pies mógł się oswoić z nowym otoczeniem. Można to zrobić, odwiedzając salon przed umówionym terminem i pozwolić psu poznać pracowników oraz zapachy panujące w środku. Warto także zadbać o to, aby pies był odpowiednio wyżywiony i wyspany przed wizytą, gdyż zmęczenie i głód mogą dodatkowo nasilać stres. Ważne jest również, aby na spacerze przed wizytą pozwolić psu się wybiegać i załatwić potrzeby, co może pomóc w rozładowaniu napięcia. 

Podczas samej wizyty ważne jest, aby właściciel zachowywał się spokojnie i pewnie, gdyż pies może odbierać emocje swojego opiekuna. Warto również chwalić psa i nagradzać go smakołykami za dobre zachowanie podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli pies wykazuje silne oznaki stresu, warto zastosować naturalne preparaty uspokajające, takie jak krople z waleriany czy preparaty zawierające feromony uspokajające. W niektórych przypadkach może być konieczne skonsultowanie się z weterynarzem w celu uzyskania recepty na leki uspokajające. Pamiętajmy jednak, że każdy pies jest inny i to, co pomoże jednemu, może nie działać u drugiego, dlatego warto próbować różnych technik i obserwować reakcje swojego pupila.