Wiele osób pokrzywę traktuje jako chwast,a przecież pokrzywa to naturalny kosmetyk dla naszego organizmu. Doceniam to, że pokrzywa rośnie na mojej działce, bo wraz z nadchodzącą wiosną oczyszczam swój organizm i przygotowuję pyszny sok z jabłka i pokrzywy, który oprócz walorów smakowych jest bardzo zdrowy.Do przygotowania soku używam wyciskarki wolnoobrotowej, która jak się okazało była jednym z lepszych zakupów.

Pokrzywę można przygotować na wiele sposobów ja często robię z niej płukankę do włosów, dzięki czemu moje włosy są w bardzo dobrej kondycji, z pokrzywy robię również napar lub wyciskam,następnie zamrażam ,a kostki lodu miksuję z ulubionym koktajlem lub wykorzystuję jako okład na spuchnięte oczy. A teraz zapraszam po przepis na sok z pokrzywy i jabłka.

Kilka przydatnych informacji, kiedy i gdzie najlepiej zbierać pokrzywę.

  • Najlepszym czasem na zbiór pokrzywy jest początek maja ponieważ młode liście są najbardziej wartościowe, jednak ja pokrzywę zbieram przez całe lato ważne,żeby nie była przerośnięta.
  • Wybierając się na zbiór nie zapomnij o rękawicach, które ochronią Twoje dłonie przed poparzeniami.
  • Wybieraj miejsca oddalone od ulicy, możesz wybrać się do lasu, na łąkę lub do sadu.
  • Pokrzywę przemyj w ciepłej wodzie,aby zachować jej wszystkie właściwości.

Składniki:

  • 1 szklanka młodych liści pokrzywy
  • 3 jabłka

Przygotowanie:

  1. Jabłka i pokrzywę dokładnie myję. Owoce kroję na mniejsze kawałki. Przepuszczam przez wyciskarkę. Gotowy sok przelewam do szklanek. Na zdrowie 🙂
sok z jabłka i pokrzywy 768x1024 - Sok z pokrzywy i jabłka