PYSZNIE I ZDROWO

JEDZ, BY POKONAĆ CHOROBĘ- RECENZJA KSIĄŻKI

JEDZ, BY POKONAĆ CHOROBĘ- RECENZJA KSIĄŻKI

Recenzja książki dr Williama W. Li ” Jedz by pokonać chorobę.

Kiedy sięgnęłam po książkę dr Williama ” Jedz, by pokonać chorobę” zatraciłam się w niej na kilka godzin. Mimo, że książka napisana jest przez lekarza, to język jakim posługuje się doktor jest bardzo przyjemny.

To, że dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia wiadomo od dawna. Niestety często zapominamy o tym jak istotne jest wprowadzenie zdrowych nawyków do naszego życia, często również nie wiemy jak zmienić dotychczasowe złe przyzwyczajenia. Dlatego warto poświęcić swój czas i poszukać tej cennej wiedzy. Ja mimo, że prowadzę zdrowy styl życia, to cały czas pogłębiam swoją wiedzę, a książka “Jedz, by pokonać chorobę” utwierdziła mnie w tym jak mało jeszcze wiem na temat stanu mojego zdrowia.

Czego dowiesz się z książki ” Jedz by pokonać chorobę”?

Książka podzielona jest na trzy rozdziały. W tym przepisy na wyjątkowe smaczne dania oraz ocenę ryzyka chorób- jest to zestaw pytań dzięki którym dowiadujemy się o stopniu ryzyka w którym się znajdujemy. Pytania są proste, dotyczą stylu naszego życia.

Oprócz rzetelnej wiedzy na temat mocy i szkodliwości produktów spożywczych, oraz opisanych chorób cywilizacyjnych, w książce znajdziemy szereg badań naukowych z komentarzem dr Williama. Są to ciekawe publikacje naprawdę warte przeczytania. Po przestudiowaniu dwóch rozdziałów przechodzimy do tego najważniejszego: Planuj, Wybieraj, Działaj czyli opracowany przez doktora model 5*5*5: Jak jeść by pokonać chorobę. W tym rozdziale poznajemy nowe podejście do kuchni, to początek osobistej drogi do wprowadzenie w swoje życie zdrowych nawyków żywieniowych. Metoda 5*5*5 polega na włączeniu w swoją dietę produktów proponowanych przez doktora Williama jest to ponad 200 zdrowych pokarmów. Ten model daje nam swobodę wyboru to my decydujemy co jeść i kiedy jeść. Nie ograniczamy się, po prostu jemy to co lubimy, włączając przy tym zaproponowane produkty. W ten sposób wprowadzamy w swoją dietę nawyk sięgania po zdrowe pokarmy.

Po przeczytaniu książki “Jedz, by pokonać chorobę” jestem bogatsza o wiedzę, której wcześniej nie posiadałam. Dzisiaj wiem, że nie muszę się ograniczać. Zdrowie leży w naszych rękach i tylko od nas zależy, czy chcemy dokonać zmian w naszych życiu. Zmian na lepsze.

Jedz by pokonac chorobe 1 768x1024 - JEDZ, BY POKONAĆ CHOROBĘ- RECENZJA KSIĄŻKI

andromeda logo 1589781134 - JEDZ, BY POKONAĆ CHOROBĘ- RECENZJA KSIĄŻKI