Artykuł sponsorowany

Najnowsze trendy we florystyce ślubnej

Najnowsze trendy we florystyce ślubnej

Florystyka ślubna to nie tylko klasyczne bukiety i dekoracje, ale również nowoczesne i oryginalne kompozycje. W ostatnich latach trendy we florystyce ewoluują, a przyszłe pary młode coraz częściej szukają nietypowych rozwiązań. Przedstawiamy najnowsze trendy we florystyce ślubnej, które z pewnością zainspirują wiele par do stworzenia wyjątkowych aranżacji na swoim przyjęciu.

Przeczytaj również: O czym pamiętać, wybierając wiązanki ślubne?

Kolory i motywy sezonowe

Jednym z ważnych trendów we florystyce ślubnej w Luboniu jest wybór kolorów i motywów sezonowych. Pary coraz częściej decydują się na kwiaty i dekoracje nawiązujące do pory roku, w której odbywa się ich uroczystość. Wiosną dominują pastelowe odcienie różu, fioletu czy żółci, latem królują soczyste barwy takie jak czerwień, pomarańcz czy intensywna zieleń, jesienią natomiast modne są ciepłe odcienie brązów, złota i bordo. Zimą pary chętnie wybierają biel, srebro oraz dodatki w postaci szyszek czy gałązek świerkowych.

Eko-styl i naturalność

Kolejnym trendem, który zyskuje na popularności, jest eko-styl i naturalność w florystyce ślubnej. Pary coraz częściej wybierają dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamienie czy liście. Bukiety ślubne również stają się bardziej "zielone" – coraz częściej można spotkać w nich nie tylko kwiaty, ale także gałązki, trawy czy zioła. W Luboniu popularne są również kompozycje z suszonych kwiatów, które są nie tylko piękne, ale także trwałe i ekologiczne.

Minimalizm i geometryczne formy

Ostatnim z najnowszych trendów we florystyce ślubnej jest minimalizm i geometryczne formy. Pary coraz częściej wybierają proste, ale efektowne dekoracje, które nie przytłaczają swoją ilością i bogactwem. W bukietach ślubnych dominują proste formy, takie jak kule czy prostokąty, a kwiaty ułożone są w równych liniach lub grupach. W Luboniu można również spotkać dekoracje oparte na geometrycznych konstrukcjach, takich jak metalowe kratownice czy szklane terraria, które nadają przestrzeni nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.

Zastosowanie tych trendów we florystyce ślubnej pozwala na stworzenie niezapomnianych aranżacji, które będą idealnie współgrały z gustem młodej pary. Wybierając kwiaty i dekoracje na swój ślub, warto zwrócić uwagę na te nowości, aby uczynić ten wyjątkowy dzień jeszcze bardziej niezwykłym.