Artykuł sponsorowany

Lipolaser jako świetna metoda na liposukcję brzucha

Lipolaser jako świetna metoda na liposukcję brzucha

Lipolaser to nowoczesna, nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dzięki swojej skuteczności i minimalnemu ryzyku powikłań, lipolaser może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnej liposukcji brzucha. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej innowacyjnej technologii i dowiemy się, dlaczego warto zdecydować się na zabieg lipolasera.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser to metoda, która wykorzystuje wiązkę lasera o niskiej mocy do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu wiązka lasera przenika przez skórę pacjenta i dociera do tkanki tłuszczowej, gdzie powoduje rozpad komórek tłuszczowych na glicerol i kwasy tłuszczowe. Następnie te substancje są transportowane przez układ limfatyczny do wątroby, gdzie zostają przekształcone w energię. Dzięki temu procesowi, lipolaser pozwala na redukcję objętości tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny i bezboleśnie.

Dlaczego warto wykonać lipolaser na brzuch?

Lipolaser jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Aby być dobrym kandydatem na tego rodzaju zabieg liposukcji brzucha w Krakowie czy innym mieście, pacjent powinien mieć stabilną wagę ciała, być ogólnie zdrowym i nie cierpieć na żadne przeciwwskazania, takie jak choroby serca, cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Ponadto, lipolaser daje najlepsze efekty u osób z elastyczną skórą, która nie ma problemów z nadmiernym wiotczeniem.

Zabieg lipolasera trwa zwykle około 30 minut do godziny, w zależności od obszaru leczenia. Przed rozpoczęciem procedury, lekarz zastosuje specjalny żel na skórę pacjenta, aby ułatwić przesuwanie urządzenia emitującego wiązkę lasera. Następnie lekarz przesuwa urządzenie wzdłuż obszaru leczenia, emitując wiązkę lasera o niskiej mocy. Po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swoich normalnych aktywności, gdyż nie ma okresu rekonwalescencji ani ryzyka powikłań związanych z tradycyjną liposukcją.

Lipolaser oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjną liposukcją. Po pierwsze, jest to metoda nieinwazyjna, co oznacza, że nie ma ryzyka powikłań związanych z narkozą czy uszkodzeniem tkanki. Po drugie, lipolaser pozwala na precyzyjne modelowanie sylwetki, gdyż lekarz może kontrolować głębokość penetracji wiązki lasera i skupić się na konkretnych obszarach.