Artykuł sponsorowany

Czy Iveco Daily to samochód wart zakupu?

Czy Iveco Daily to samochód wart zakupu?

Iveco Daily to popularny model samochodu dostawczego, który cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym. Dostępny w różnych wariantach i konfiguracjach, jest często wybierany przez przedsiębiorców poszukujących niezawodnego i funkcjonalnego pojazdu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu modelowi, aby ocenić, czy rzeczywiście jest wart swojej ceny.

Warianty i konfiguracje

Iveco Daily oferuje szeroką gamę wariantów nadwozia, co pozwala na dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb klienta. Dostępne są wersje z nadwoziem furgon, skrzyniowy, a także podwozie do zabudowy. Ponadto, Iveco Daily występuje w różnych rozmiarach – od kompaktowych 3,5 tony do większych 7 ton. W zależności od potrzeb, można wybrać także różne długości i wysokości nadwozia, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Istnieje również możliwość wyboru między napędem na jedną lub dwie osie oraz różnymi rodzajami zawieszenia.

Silniki i osiągi

W ofercie Iveco Daily znajdziemy zarówno silniki wysokoprężne, jak i te zasilane gazem CNG (sprężonym gazem ziemnym). W przypadku jednostek wysokoprężnych, dostępne są silniki o pojemności 2.3 oraz 3.0 litra, generujące moc od 120 do 210 KM. Wersje zasilane gazem CNG oferują moc 136 KM. Wszystkie silniki spełniają normy emisji spalin Euro 6d, co pozwala na korzystanie z nich również w strefach niskiej emisji. Iveco Daily charakteryzuje się także dobrymi osiągami, zwłaszcza w przypadku silników o większej mocy, które zapewniają sprawną jazdę nawet podczas przewożenia ciężkich ładunków.

Komfort i wyposażenie

Kabina Iveco Daily została zaprojektowana z myślą o komforcie kierowcy i pasażerów. Wygodne fotele, regulacja kierownicy oraz ergonomiczne rozmieszczenie elementów kokpitu sprawiają, że jazda tym samochodem jest przyjemna nawet na dłuższych trasach. W zależności od wersji, Iveco Daily we Wrocławiu może być wyposażone w system multimedialny z ekranem dotykowym, nawigację GPS, klimatyzację czy tempomat. Ponadto, pojazd oferuje szereg systemów wspomagających prowadzenie, takich jak system kontroli trakcji czy asystent parkowania.