Artykuł sponsorowany

5 części do wózków widłowych, które warto kupować oryginalne

5 części do wózków widłowych, które warto kupować oryginalne

Wózki widłowe są niezastąpionym sprzętem w magazynach, halach produkcyjnych czy na budowach. Aby utrzymać ich sprawność i wydajność, czasami konieczne jest wymienienie niektórych części. W przypadku niektórych elementów warto zainwestować w oryginalne części, które zapewnią dłuższą żywotność i lepszą wydajność. W tym artykule przedstawimy pięć części do wózków widłowych, które warto kupować oryginalne.

Opony do wózków widłowych

Opony są jednym z najważniejszych części do wózków widłowych Jungheinrich, ponieważ mają bezpośredni wpływ na ich stabilność, przyczepność i komfort jazdy. Opony oryginalne są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane specjalnie dla danego modelu wózka, co gwarantuje optymalną wydajność. W przypadku opon niskiej jakości może dojść do szybszego zużycia, a nawet pęknięcia podczas pracy, co może prowadzić do poważnych awarii.

Akumulatory i ładowarki

W przypadku wózków widłowych z napędem elektrycznym kluczowe jest prawidłowe funkcjonowanie akumulatora oraz ładowarki. Oryginalne akumulatory i ładowarki są dostosowane do specyfikacji danego modelu wózka, co pozwala na dłuższe użytkowanie i wydajniejszą pracę. Używanie nieoryginalnych akumulatorów może prowadzić do szybszego zużycia, a nawet uszkodzenia wózka widłowego.

Filtry oleju, powietrza i paliwa

Filtry są niezbędne do utrzymania czystości układów oleju, powietrza i paliwa w wózkach widłowych. Oryginalne filtry są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalną filtrację zanieczyszczeń. Użycie nieoryginalnych filtrów może prowadzić do przedostawania się zanieczyszczeń do silnika, co skutkuje jego szybszym zużyciem i awariami.

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne są odpowiedzialne za prawidłowe działanie układu hydraulicznego wózka widłowego, który umożliwia podnoszenie i opuszczanie wideł. Oryginalne pompy hydrauliczne są dostosowane do specyfikacji danego modelu wózka, co gwarantuje ich długotrwałe i bezawaryjne działanie. Zastosowanie nieoryginalnych pomp może prowadzić do niewłaściwej pracy układu hydraulicznego, a tym samym do uszkodzeń wózka.

Końcówki wideł

Końcówki wideł są kluczowym elementem wózków widłowych, ponieważ mają bezpośredni wpływ na ich zdolność do przenoszenia ładunków. Oryginalne końcówki wideł są wykonane z wysokiej jakości stali i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość i trwałość. Użycie nieoryginalnych końcówek może prowadzić do ich szybszego zużycia, a nawet złamania, co może skutkować uszkodzeniem ładunku lub wypadkiem.