Mój pradziadek był zakochany w pszczołach godzinami opowiadał o ich ciężkiej pracy o miłości do tych małych istot ?? To były czasy! Mogłam słuchać i słuchać ?Po przeczytaniu książki mam niesamowitą ochotę postawić ul na mojej działce ?

Ale od początku….

Kiedy zobaczyłam książkę Joachima Pettersona “Pszczoły”  od razu wiedziała, że muszę ją przeczytać. Po pierwsze uwielbiam ludzi,którzy mają piękne pasje, którzy dzielą się swoją wiedzą, którzy są dla innych inspiracją i taką osobą właśnie jest Joachim. Skąd wzięła się taka pasja u autora? Otóż Joachim jako dziecko odwiedzał swojego wuja w Varmland – jest to urocze miasteczko położone w malowniczej Szwecji, to właśnie tam wuj opowiadał o małych białych domkach ustawionych niedaleko jego domu w których mieszkają pszczoły, i pokazał jak zbierać miód. Musiało minąć trzydzieści lat by Joachim odbudował swoje zamiłowanie do tych małych owadów, poświęcając im cały swój czas.

Nie od dziś wiadomo, że życie małych istot jest zagrożone, a to przecież one spełniają najważniejszą funkcję na świecie: zapylają to dzięki pszczołom przybywa roślin, zwiększają się nasze plony dlatego tak ważne, abyśmy dbali o naszych małych przyjaciół. I właśnie jednym z moich marzeń jest założenie własnej pasieki chodź droga do celu jest długa to wiem, że warto i wiem, że chcę to zrobić. Książka napisana jest, bardzo prostym przyjemnym językiem możesz nie posiadać żadnej wiedzy na temat pszczół ponieważ wszystkie najistotniejsze informacje zawarte są w książce od wyjaśnienia kim są Leniwi kawalerowie 🙂 po przepisy na pyszną musztardę miodową czy korzenny chleb miodowy swoją drogą przepisy na pewno pojawią się na blogu 🙂

Z całego serca polecam Wam tę lekturę: nie musicie zakładać od razu pasieki, ważne aby poznać życie pszczół ich ciężą pracę i docenić wszystko co robią dla świata- a robią na prawdę dużo.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego 14 lutego 2018 roku.

 

Pszczoły recenzja książki - PSZCZOŁY JOACHIM PETTERSON- RECENZJA KSIĄŻKI

Tytuł: Pszczoły. Opowieść o pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie
Autor: Joachim Petterson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie 
Przekład: Witold Biliński
Oprawa: twarda
Data premiery książki: 14-02-2018
Data premiery e-booka: 14-02-2018

unnamed - PSZCZOŁY JOACHIM PETTERSON- RECENZJA KSIĄŻKI