Przegląd książek od Wydawnictwa Literackiego.

Nowości w mojej biblioteczce, tym razem książki
przyrodniczo- podróżnicze.

Pierwsza pozycja, która niesamowicie mnie pochłonęła ” Sekrety roślin” autorstwa Anny- France Deutheville.

Anna- France Deutheville to francuska dziennikarka,miłośniczka przyrody. Mimo, że z wykształcenia nie jest botanikiem wiedzę na temat gatunków roślin ma obszerną. Oprócz fascynacji do flory Deutheville uwielbia podróże przejechała motorem przez trzy kontynenty, stała się inspiracją dla francuskiego domu mody Chloe.

Autorka książki “Sekrety roślin” w prosty sposób charakteryzuje poszczególne gatunki roślin wplatając przy tym mądrości swojej babci, dzięki którym lektura staje się zabawna, przyjemna do czytania. Tak więc dowiadujemy się o gatunkach lubiących samotność, o ich pochodzeniu, a nawet o tym w jaki sposób bronią się przed nadchodzącym zagrożeniem. Warto zaznaczyć, że nie jest to kolejna typowa encyklopedia, która operuje samymi regułami “Sekrety roślin” to książka nie tylko dla miłośników przyrody, ale dla osób które chcą w piękny sposób poznać ich świat i tajemnice.

P1100100 - PRZEGLĄD KSIĄŻEK WYDAWNICTWO LITERACKIE
P1100131 - PRZEGLĄD KSIĄŻEK WYDAWNICTWO LITERACKIE

Kolejna pozycja którą również szybko i przyjemnie się czyta to książka Doroty Sumińskiej “Balią przez Amazonkę”

Dorota Sumińska- lekarz weterynarii, autorka wielu książek o zwierzętach i podróżach, które są jej pasją.

“Balią przez Amazonkę” to książka lekka, przyjemna do czytania, pełna zabawnych historii, osobistych przemyśleń. Autorka podczas podróży spotyka wielu wspaniałych, życzliwych ludzi dzięki którym miała okazje poznać nieznane jej dotąd gatunki zwierząt, roślin. Sumińska w piękny sposób opisuje krajobrazy przez co można poczuć się jak w królestwie Południowej Ameryki.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/