W moim rodzinnym domu nie do pomyślenia było wyrzucać jedzenie. Przed dłuższym wyjazdem mama robiła tak zwane czyszczenie lodówki 🙂 czyli albo na obiad serwowała nam  zapiekankę albo robiła inne twórcze danie z resztek. Mama również mroziła wiele produktów, jeśli widziała marchewkę w kiepskim stanie szybko ją kroiła na mniejsze kawałki i wrzucała do zamrażarki, tak było również z innymi warzywami i owocami. Tak więc poszanowanie do jedzenia wyniosłam już z domu i nie jest mi straszne przygotować obiad gdy w lodówce mam dwa produkty, ponieważ twórczości w gotowaniu nauczyła mnie mama i babcia.

Jestem świadoma, że  w wielu domach lodówka nigdy nie jest pusta często kupuje się produkty, których nigdy nie wykorzystujmy, a one później  lądują w koszu, a przecież wielu ludzi mogłoby z nich skorzystać. Rocznie w samej Polsce wyrzuca się ponad 9 milinów ton jedzenia to przerażający wynik Uważam, że jest to poważny problem dlatego też zachęcam Cię do tego, abyś nagłaśniał ten temat, bo zmiany należy zacząć od siebie.  W Krakowie działa punkt, gdzie można oddać produkty, których nie zdąży się wykorzystać wystarczy je zawieźć do Foodsharing Kraków. 

Sylwia Majcher stworzyła wspaniała książkę w której dzieli się swoimi pomysłami na wykorzystanie resztek, które często zwyczajnie wyrzucamy, a przecież nawet  obierki z ziemniaka można wykorzystać 🙂 można z nich zrobić pyszne zdrowe chipsy. ” Gotuję nie marnuję” to książka w której znajdziesz nie tylko proste przepisy na pyszne dania Sylwia stworzyła również listę rzeczy które warto mieć w swojej kuchni, podpowiada jak praktycznie robić zakupy i jak oduczyć się wyrzucania jedzenia. Mam nadzieję, że problem z marnowaniem jedzenia szybko zniknie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. GOTUJĘ NIE MARNUJĘ RECENZJA KSIĄŻKI 2 768x1024 - GOTUJĘ NIE MARNUJĘ - RECENZJA KSIĄŻKI

 

Tytuł: “Gotuję nie marnuję kuchnia zero wast po Polsku” 

Autor: Sylwia Majcher

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo: Buchmann