P1060182 - DROGA DO DOMU- RECENZJA KSIĄŻKI

“Rodzina jest jak las: jeśli stoisz na zewnątrz, jest gęsty i jednolity, kiedy jesteś w środku, widzisz, że każde drzewo zajmuje własne miejsce.”

Yaa Gyasi to amerykańska pisarka o afrykańskich korzeniach, “Droga do domu” to jej pierwsza powieść, która szybko stała się bestsellerem. Autorka przenosi czytelnika do czasów XVIII wieku, gdzie handel ludźmi jest na porządku dziennym.

Akcja zaczyna się  w Ghanie- afrykańskim państwie nad Oceanem Atlantyckim. Dwie siostry, dwie historie. Effia w dniu śmierci ojca dostaje od jednej z jego żon kamień należący, do jej prawdziwej matki, której nigdy nie poznała. Wydana za białego żołnierza, przeprowadza się do Twierdzy, gdzie wiedzie spokojne życie nieświadoma, że pod nią w lochach, są niewolnice w tym jej siostra. Esi, która początkowo przeżywa koszmar w Twierdzy, zostaje przetransportowana do Ameryki, jako niewolnica tam zaprzyjaźnia się z małą dziewczynką, dla której jest jak matka.
Druga część książki, to opisane historie wnuków i prawnuków, którzy walczą o swoje życie i prawa borykając się z przeciwnościami losu. Powieść ” Droga do domu”, oczarowała mnie swoją okładką, a kolejno treścią, wzruszająca, pełna wspaniałych opisów przyrody. Serdecznie polecam! 
P1060183 - DROGA DO DOMU- RECENZJA KSIĄŻKI
P1060184 - DROGA DO DOMU- RECENZJA KSIĄŻKI

 

wydawnictwo literackie - DROGA DO DOMU- RECENZJA KSIĄŻKI

Tytuł: ” Droga do domu”
Autor: Yaa Gyasi
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2016
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 409